niedziela, 17 listopada 2013

Pomysł na prezent - etui na laptop lub tablet

    Galerie handlowe nie mogą się mylić - idą święta...

    Galerie handlowe w zaczarowany, magiczny i tajemniczo zawoalowany sposób krzyczą do nas: WYSKAKUJCIE Z KASY - CZEKALIŚMY NA TO CAŁY ROK!
    I mimo, że nikt nie lubi, żeby na niego krzyczeć to i tak ten, kto ma wyskoczy z kasy. W końcu od tego są bliscy, by ich obdarowywać. Z tym się kłócić nie chcę.

    Chcę jednak w przedświątecznej serii (o matko, mam nadzieję, że nie skończy się na jednym wpisie bo wstyd będzię...) zaproponować Wam prezenty spoza galerii handlowych. Takie, które nie powstały w wyniku czyjegoś wyzysku czy przy nadmiernej eksploatacji środowiska lecz takie, za którymi idzie jakaś idea albo po prostu pasja i talent a nie tylko "dowiezienie wyniku". 

    No to zaczynam. Z wysokiego C!
 
    (A o świątecznej gorączce shopki pisałam kiedyś tu).


http://tanzaniahandcraft.jimdo.com/products/laptop-covers/

   Przed Wami energetyczne etui na laptopy i tablety. Zrobione przez panie z Tanzanii, które godnie zarabiają na życie. 
   Pokrowce szyte są ręcznie i oczywiście każdy jest unikatowy. Panie działają w stowarzyszeniu TanCraft, którego misją jest wyciąganie członkiń i członków z ubóstwa poprzez pracę rękodzielniczą. To jednak nie wszystko, bo TanCraft kładzie nacisk na zrównoważoną "produkcję" i godne warunki pracy. A jednocześnie pomaga zachować tanzańską kulturę rękodzieła. 

   Jeśli jeszcze nie kręci Wam się w głowie od tego, jak bardzo te produkty są FAIR to macie jeszcze to:

   produkty te możecie kupić w Polsce tylko poprzez sklep Polskiej Akcji Humanitarnej, która dochód przeznacza na programy edukacyjne w Afryce!  
    No nie mówcie, że to nie robi wrażenia i że potraficie lepiej wydać pieniądze!

   A teraz trochę linków:
TanCraft Association - tu możecie poczytać o stowarzyszeniu, popatrzeć kto w nim pracuje, co wytwarza, itp.
Sklep Przyjaciół PAH - to możecie pokrowce zamówić - sami zobaczcie, że są w bardzo atrakcyjnych cenach. A jeśli nie pokrowce, to może coś innego znajdziecie, np. biżuterię.
Krótki tekst o TanCraft, napisany przez polskiego stażystę programu Global Education Network of Young Europ pracującego przy TC.

    


   
Zdjęcie wyłącznie poglądowe. Pokrowce są rękodziełem i dlatego każdy z nich ma unikatowy zestaw kolorystyczny! Zostały wykonane techniką zszywana różnych fragmentów materiału.
    

2 komentarze:

  1. A mi się podoba takie z podpórką: http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,4991,etui_i_klawiatura_do_ipada_od_logitech,technewsy,20.html ale zdaje się, że robią je tylko na iPady.... :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznam szczerze, że całkiem fajne te etui, sama sobie kupiłam i czekam aż dojdzie, bo jestem już ciekawa jak się sprawdzi :)

    OdpowiedzUsuń